Do Dolomitů. Zatím po Regensburg. (1)

úterý 4. květen 2010 14:41

Naše cesta do italských Dolomitů je nepřipravena, jako, nakonec, většina našich cest. Naťukaly jsme do google maps Rocca Pietore, zjistily jsme, že toto městečko skutečně existuje, klikly jsme na něj a vyžádaly si popis cesty, cesty Praha – Rocca Pietore. Zajímaly nás jenom hlavní tahy, velká města, které budeme cestou míjet, které budou vyznačena na návěsných tabulích, podle kterých se dokážeme nejlépe orientovat. Plzeň, Regensburg, Mnichov, Insbruck, Itálie. Skutečně nám to takto stačilo, i když jsme tušily, že nejtěžší úsek cesty začne, když sestoupíme ze silnice a budeme bloudit horskými cestičkami, Ale vždyť tam si předci koupíme mapu, řekneme si.

Ráno před cestou sice víme, že máme jet na Plzeň, nikdo z nás ale neví, jestli vyjet z garáže vlevo nebo vpravo. Proto ještě jednou zapínáme počítač, pijeme přitom ranní kávu, espreso z espreso přístroje, který byl dárkem k Vánocům, a ťukáme podrobněji, název naší ulice, adresu pokoje, ve kterém sedíme, na jednom konci cesty tedy náš pokoj, na druhém město Plzeň. Zjistíme, že z garáže musíme vyjet vpravo, potom udělat takzvanou U-turn, dostat se na nábřeží, pak na Jiráskův most, a potom už snad budou i ty návěsné tabule, tabule, na které se spoléháme, spokojeně si bereme tašky a jdeme k autu.

Pomyslím si, že takto to dělám vždy, ne jenom, když cestuji, ale takto si plánuji všechno, takzvaně celý život. Poznám hlavní tahy, spoléhám se na tabule. Ale co mám dělat, když ráno vstanu? Kterým směrem mám vyjet z garáže? Tím se ale rozhodnu se teď nezabývat, vyrážíme na cestu.

Cesta probíhá hladce, míjíme Plzeň, Rozvadov, přejíždíme německou státní hranici, Bundesrepublik Deutschland, potěšíme se, že jsme konečně v zahraničí, i když zatím v zahraničí zcela lokálním, domáckém, v zahraničí, které je, předci jenom, tak trochu součástí domova. První zastávka v Regensburgu, kde stojí za zmínku katedrála,

A.jpg

Dunaj, který znám z Bratislavy jako veletok, veletok je zde ale spíš potůčkem, krotkou říčkou, na které kotví několik výletních lodí,

C.jpg

E.jpg

F.jpg

G.jpg

malby na zdech domů,

H.jpg

a dvě kačice, které krmili před obchodem uprostřed rušné ulice jako pejsky.

I.jpg

Příště o pokračování cesty.

(Praha – Dolomity, 30.4.- 2.5.2010)

 

 

 

 

 

Svetlana Žuchová

Související články


Svetlana Žuchová

Svetlana Žuchová

"Bücher, hat der Dichter Jean-Paul einmal bemerkt, sind dickere Briefe an Freunde."

Čeština není můj rodný jazyk, proto se omlouvám za chyby!

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora